Şemsettin Yılmaz
Yedi Çınar Okulları

Elazığ Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantıları Tamamlandı

Elazığ (Elazığ Bülten) - Elazığ Bülten İnternet Haberciliği | 03.07.2024 - 11:49, Güncelleme: 03.07.2024 - 11:49
 

Elazığ Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantıları Tamamlandı

Elazığ Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantılarını ikinci oturumla tamamladı. Toplantıda önemli imar planı değişiklikleri ve binalarda teras kat çatı uygulamasının yasaklanması gibi kararlar alındı.

Elazığ Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantılarını ikinci oturumla tamamladı. Belediye Başkan Vekili Aydın Kara’nın başkanlığında gerçekleştirilen bu oturumda, imar komisyonunun Temmuz ayı raporları değerlendirildi. 2. Madde: İmar Planı Değişikliği Elazığ Merkez Mornik Mahallesi'ndeki 5450 ada, 1 parselde bulunan taşınmazın güneydoğusunda yer alan ilköğretim tesisi alanı ve batısında bulunan park alanıyla ilgili imar planı değişikliği önerisi görüşüldü. Plan tadilatıyla park alanının güneydoğuya taşınarak 4000 metrekarelik bir alana dönüştürülmesi ve taşınan park alanının ilköğretim tesisi alanı olarak düzenlenmesi önerisi oybirliğiyle kabul edildi. 3. Madde: Plan Değişikliği Reddedildi Elazığ Merkez Sürsürü Mahallesi'ndeki 15 ada, 1308 parselde bulunan taşınmazın ticaret ve konut alanına dönüştürülmesi teklifi, inşaat alanını artırarak plan bütünlüğünü bozacağından oybirliğiyle reddedildi. 4. Madde: Kat Yüksekliği Değişikliği Reddedildi Elazığ Merkez Aksaray Mahallesi'ndeki 4550 ada, 16 parseldeki taşınmazın kat yüksekliğinin artırılması talebi, plan bütünlüğünü bozacağı gerekçesiyle oybirliğiyle reddedildi. 5. Madde: Özel Eğitim Tesis Alanı Talebi Reddedildi Elazığ Merkez Bızmişen Mahallesi'ndeki 2858 ve 2862 adalarda bulunan taşınmazların özel eğitim tesisi alanına dönüştürülmesi talebi, tapu sahiplerinden muvafakatname alınmadığı için oybirliğiyle reddedildi. 6. Madde: Park Alanı Değişikliği Kabul Edildi Elazığ Merkez Bızmişen Mahallesi'ndeki 2293 ada, 8 parseldeki taşınmazın güneyinde bulunan park alanının kaldırılması talebi, taşıt yolu bağlantısının olmaması nedeniyle oybirliğiyle kabul edildi. 7. Madde: Trafo Alanları a) Şahinkaya Mahallesi'ndeki trafo alanının yerinin değiştirilmesi talebi kabul edildi. b) İzzetpaşa Mahallesi'ndeki taşınmazın bir kısmının trafo alanı olarak düzenlenmesi talebi reddedildi. c) Bızmişen Mahallesi'ndeki park alanının bir kısmının trafo alanı olarak düzenlenmesi talebi kabul edildi. d) Sürsürü Mahallesi'ndeki park alanının bir kısmının trafo alanı olarak düzenlenmesi talebi kabul edildi. e) Sürsürü Mahallesi'ndeki yol alanının bir kısmının trafo alanı olarak düzenlenmesi talebi reddedildi. 1. Madde: 15 Metrelik Yol Düzenlemesi Sürsürü Mahallesi'ndeki taşınmazın yol düzenlemesiyle ilgili madde, daha fazla değerlendirilmek üzere bir sonraki toplantıya ertelendi. Binalarda Teras Kat Uygulaması Yasaklandı Temmuz ayı imar komisyonu raporunda, kış aylarında meydana gelen yoğun yağış nedeniyle teras kat çatıların kullanımında yaşanan sorunlar nedeniyle, binalarda son kat teras çatı uygulamasının yasaklanması teklifi oy çokluğuyla kabul edildi. Temmuz ayı oturumları bu birleşimle sona erdi. Belediye Meclisi, Ağustos ayında tatile girecek ve Eylül ayı oturumları 2 Eylül Pazartesi günü saat 18:00'de yapılacak.
Elazığ Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantılarını ikinci oturumla tamamladı. Toplantıda önemli imar planı değişiklikleri ve binalarda teras kat çatı uygulamasının yasaklanması gibi kararlar alındı.

Elazığ Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantılarını ikinci oturumla tamamladı. Belediye Başkan Vekili Aydın Kara’nın başkanlığında gerçekleştirilen bu oturumda, imar komisyonunun Temmuz ayı raporları değerlendirildi.

2. Madde: İmar Planı Değişikliği

Elazığ Merkez Mornik Mahallesi'ndeki 5450 ada, 1 parselde bulunan taşınmazın güneydoğusunda yer alan ilköğretim tesisi alanı ve batısında bulunan park alanıyla ilgili imar planı değişikliği önerisi görüşüldü. Plan tadilatıyla park alanının güneydoğuya taşınarak 4000 metrekarelik bir alana dönüştürülmesi ve taşınan park alanının ilköğretim tesisi alanı olarak düzenlenmesi önerisi oybirliğiyle kabul edildi.

3. Madde: Plan Değişikliği Reddedildi

Elazığ Merkez Sürsürü Mahallesi'ndeki 15 ada, 1308 parselde bulunan taşınmazın ticaret ve konut alanına dönüştürülmesi teklifi, inşaat alanını artırarak plan bütünlüğünü bozacağından oybirliğiyle reddedildi.

4. Madde: Kat Yüksekliği Değişikliği Reddedildi

Elazığ Merkez Aksaray Mahallesi'ndeki 4550 ada, 16 parseldeki taşınmazın kat yüksekliğinin artırılması talebi, plan bütünlüğünü bozacağı gerekçesiyle oybirliğiyle reddedildi.

5. Madde: Özel Eğitim Tesis Alanı Talebi Reddedildi

Elazığ Merkez Bızmişen Mahallesi'ndeki 2858 ve 2862 adalarda bulunan taşınmazların özel eğitim tesisi alanına dönüştürülmesi talebi, tapu sahiplerinden muvafakatname alınmadığı için oybirliğiyle reddedildi.

6. Madde: Park Alanı Değişikliği Kabul Edildi

Elazığ Merkez Bızmişen Mahallesi'ndeki 2293 ada, 8 parseldeki taşınmazın güneyinde bulunan park alanının kaldırılması talebi, taşıt yolu bağlantısının olmaması nedeniyle oybirliğiyle kabul edildi.

7. Madde: Trafo Alanları

  • a) Şahinkaya Mahallesi'ndeki trafo alanının yerinin değiştirilmesi talebi kabul edildi.
  • b) İzzetpaşa Mahallesi'ndeki taşınmazın bir kısmının trafo alanı olarak düzenlenmesi talebi reddedildi.
  • c) Bızmişen Mahallesi'ndeki park alanının bir kısmının trafo alanı olarak düzenlenmesi talebi kabul edildi.
  • d) Sürsürü Mahallesi'ndeki park alanının bir kısmının trafo alanı olarak düzenlenmesi talebi kabul edildi.
  • e) Sürsürü Mahallesi'ndeki yol alanının bir kısmının trafo alanı olarak düzenlenmesi talebi reddedildi.

1. Madde: 15 Metrelik Yol Düzenlemesi

Sürsürü Mahallesi'ndeki taşınmazın yol düzenlemesiyle ilgili madde, daha fazla değerlendirilmek üzere bir sonraki toplantıya ertelendi.

Binalarda Teras Kat Uygulaması Yasaklandı

Temmuz ayı imar komisyonu raporunda, kış aylarında meydana gelen yoğun yağış nedeniyle teras kat çatıların kullanımında yaşanan sorunlar nedeniyle, binalarda son kat teras çatı uygulamasının yasaklanması teklifi oy çokluğuyla kabul edildi.

Temmuz ayı oturumları bu birleşimle sona erdi. Belediye Meclisi, Ağustos ayında tatile girecek ve Eylül ayı oturumları 2 Eylül Pazartesi günü saat 18:00'de yapılacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve elazigbulten.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.