Şemsettin Yılmaz
Yedi Çınar Okulları
Ersin Çelik (Genel Yayın Yönetmeni)
Köşe Yazarı
Ersin Çelik (Genel Yayın Yönetmeni)
 

KURGUYA DEVAM!

Yazıklar Olsun!  Hayatın hiçbir alanında, yaşamımın hiçbir anında böyle düzen, böyle umut tacirliği, böyle savsata, böyle can yakıcı siyaset görmedim, yaşamadım. Evet, 9. Yargı Paketiyle milyonlarca insanın hayallerini, umutlarını, beklentilerini yerle yeksan ettiniz. Bir sürü vebal aldınız. Kul hakkına girdiniz. Bu yasa insanların aklında bile yok iken, insanların yaşamına entegre edip resmen dalga geçtiniz! Benim ve birçok kişinin de yıllardır uğruna çok fedakârlık yaptığı, hükümet ortağı siyasi partiye ve mensuplarına diyeceğim tek şey yazıklar olsun. TAKTİK BELLİ Her seçim öncesi yaptığınız aynı şey, umut tacirliği. Basını, sosyal medyayı arkanıza aldınız, bir yaygara çıkardınız! Zaten yaygara sizin işiniz, bunu bilmeyen yok. Mahkumları cezaevinde, ailelerini dışarıda yerle yeksan ettiniz, ömürlerinden ömür aldınız. Şimdi ise yok efendim, 10. yargı paketine kaldı. Sayın Cumhurbaşkanı’mız bu konuda her konuşmasında net bir tavır ile insanları bilgilendirmiş bir lider, bu konuda taviz yok demekten usandı. Bunlar hâlâ umut tacirliğinden vazgeçmedi. Kimse yanlış anlamasın, ben bunları yazarken mahkum ailelerinin, mahkumların ruh halinden emin olduğum için yazıyorum. Kimsenin düşene tekme vurmaya hakkı yok diyorum özet olarak.  AKIL HER ŞEYİN ÖNÜNDEDİR Asker ve polis katili, vatan haini, devlet düşmanı, ülkemin bütünlüğüne, vatanımın toprağında gözü olan çakallara ceza verip aldığı cezayı 4/3 yatırıp tüm haklardan faydalandıran bir kanun olacak. Diğer taraftan mükerrer suçlarla cezasını infaz eden ülkemizin insanlarına 4/4 yani tamamını kapalı infaz kurumunda infaz ettireceğiz. Sizce bu doğru mu? Bu akıl işi değil. Bu kanunları bize hediye eden rahmetli hukukçumuz , içtima dosyalarını başımıza bela ederken ne düşündü acaba? Ahirette ne yapacak merak ediyorum. FİNAL OLARAK  Bu yaygarayı çıkarıp kenara çekilen camia! Sözüm sizedir; Rabbim sizi ıslah etsin…
Ekleme Tarihi: 09 Temmuz 2024 - Salı
Ersin Çelik (Genel Yayın Yönetmeni)

KURGUYA DEVAM!

Yazıklar Olsun!

 Hayatın hiçbir alanında, yaşamımın hiçbir anında böyle düzen, böyle umut tacirliği, böyle savsata, böyle can yakıcı siyaset görmedim, yaşamadım. Evet, 9. Yargı Paketiyle milyonlarca insanın hayallerini, umutlarını, beklentilerini yerle yeksan ettiniz. Bir sürü vebal aldınız. Kul hakkına girdiniz. Bu yasa insanların aklında bile yok iken, insanların yaşamına entegre edip resmen dalga geçtiniz! Benim ve birçok kişinin de yıllardır uğruna çok fedakârlık yaptığı, hükümet ortağı siyasi partiye ve mensuplarına diyeceğim tek şey yazıklar olsun.

TAKTİK BELLİ

Her seçim öncesi yaptığınız aynı şey, umut tacirliği. Basını, sosyal medyayı arkanıza aldınız, bir yaygara çıkardınız! Zaten yaygara sizin işiniz, bunu bilmeyen yok. Mahkumları cezaevinde, ailelerini dışarıda yerle yeksan ettiniz, ömürlerinden ömür aldınız. Şimdi ise yok efendim, 10. yargı paketine kaldı. Sayın Cumhurbaşkanı’mız bu konuda her konuşmasında net bir tavır ile insanları bilgilendirmiş bir lider, bu konuda taviz yok demekten usandı. Bunlar hâlâ umut tacirliğinden vazgeçmedi. Kimse yanlış anlamasın, ben bunları yazarken mahkum ailelerinin, mahkumların ruh halinden emin olduğum için yazıyorum. Kimsenin düşene tekme vurmaya hakkı yok diyorum özet olarak.

 AKIL HER ŞEYİN ÖNÜNDEDİR

Asker ve polis katili, vatan haini, devlet düşmanı, ülkemin bütünlüğüne, vatanımın toprağında gözü olan çakallara ceza verip aldığı cezayı 4/3 yatırıp tüm haklardan faydalandıran bir kanun olacak. Diğer taraftan mükerrer suçlarla cezasını infaz eden ülkemizin insanlarına 4/4 yani tamamını kapalı infaz kurumunda infaz ettireceğiz. Sizce bu doğru mu? Bu akıl işi değil. Bu kanunları bize hediye eden rahmetli hukukçumuz , içtima dosyalarını başımıza bela ederken ne düşündü acaba? Ahirette ne yapacak merak ediyorum.

FİNAL OLARAK

 Bu yaygarayı çıkarıp kenara çekilen camia! Sözüm sizedir; Rabbim sizi ıslah etsin…

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve elazigbulten.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.