Şemsettin Yılmaz
Yedi Çınar Okulları

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri

Eğitim (Elazığ Bülten) - Elazığ Bülten İnternet Haberciliği | 09.02.2024 - 14:22, Güncelleme: 09.02.2024 - 14:22
 

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca “Geleceğin Burada Devletin Senin Yanında”, “Gençlerin Hayali Bizlerin Vazifesi” sloganlarıyla organize edilen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği 15-16 Şubat 2024 tarihleri arasında İlimizde gerçekleştirilecektir.  Gençlerimiz ile Devletimiz arasındaki etkileşimi artırmak ve aralarında bir gönül bağı kurmak amacıyla gerçekleştirilen bu etkinlik, kurumların daha iyi tanınmasını sağlarken, hem gençlerimizin Devletimizin imkânlarından yararlanabilmesini hem de sorumlu vatandaşlar olarak hak ve ödevlerini daha iyi kavrayabileceklerdir. Devlet-millet bütünleşmesi ve misyonu kapsamında gençler, burs alarak eğitimlerine hız kesmeden devam edebilecek; kamudaki staj ve kariyer fırsatlarından faydalanabilecek; kredi, teşvik ve hibelerle birer girişimci olarak kendi işletmelerini kurabileceklerdir.             Yeni kamu yönetimi anlayışı bağlamında; Devletimizin sağladığı her türlü olanağın halkımıza anlatılması ve özellikle gençlerimize geleceklerini şekillendirme noktasındaki fırsatlar hakkında bilgilendirme ve özendirme çalışmalarının yapılması elzemdir. Bu minvalde kamusal halkla ilişkiler araçlarını en iyi biçimde kullanan İletişim Başkanlığımız, halkımızla Devletimiz arasındaki her türlü bilgi eksikliğini önlemeye çalışmakta ve özellikle gençlerimizle iki yönlü simetrik ilişkiler kurarak karşılıklı bir anlayış geliştirmektedir. Bu kapsamda Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği ile gençlerimizin geleceklerini Türkiye’de kurmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu anlamda gençlerimizin her daim arkalarında olan Devletimizin gücünü hissetmeleri ve potansiyellerini gerçekleştirme noktasında emin adımlar atmaları sağlanmaktadır. Böylece gençlerimiz hem birer birey olarak güçlenecek hem de ülkemize değer katacaklardır. Ülkemizin çeşitli illerinde düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nde, pek çok kamu kurum ve kuruluşu açtığı stantlar ve bu stantlarda görevlendirdiği uzman kamu personeliyle gençlerimize hangi destekleri sunduğunu açıklamaktadır. Bu etkinlikle gençlerimiz tarafından ulaşılması güç görünen kurumların onlara tüm imkânlarıyla yalnızca bir adım uzakta olduğu kanıtlanmış,  Ülkemizi ve tüm dünyayı sosyal açıdan etkileyen ve insanları birbirinden uzaklaştıran COVID-19 pandemisi sonrası gençlerimizin tekrar sosyal hayata adapte olabilmesi ve gelecek planlarını kurma noktasında motivasyon kazanmaları sağlanmıştır.  Özellikle yoğun bir çalışma temposunda olan lise ve üniversite öğrencilerimizin bir nebze rahatlamalarını ve güzel vakit geçirmelerini sağlayacak bilgi yarışmaları, robot gösterileri gibi birçok keyifli sosyal ve kültürel aktiviteler de etkinliğimiz bünyesinde gerçekleştirilecektir. 15-16 Şubat 2024 tarihlerinde İlimiz Ahmet Tevfik Ozan Kongre ve Fuar merkezinde gerçekleştirilecek olan ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ etkinliğine tüm gençlerimiz başta olmak üzere halkımız  davetlidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca “Geleceğin Burada Devletin Senin Yanında”, “Gençlerin Hayali Bizlerin Vazifesi” sloganlarıyla organize edilen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği 15-16 Şubat 2024 tarihleri arasında İlimizde gerçekleştirilecektir. 

Gençlerimiz ile Devletimiz arasındaki etkileşimi artırmak ve aralarında bir gönül bağı kurmak amacıyla gerçekleştirilen bu etkinlik, kurumların daha iyi tanınmasını sağlarken, hem gençlerimizin Devletimizin imkânlarından yararlanabilmesini hem de sorumlu vatandaşlar olarak hak ve ödevlerini daha iyi kavrayabileceklerdir. Devlet-millet bütünleşmesi ve misyonu kapsamında gençler, burs alarak eğitimlerine hız kesmeden devam edebilecek; kamudaki staj ve kariyer fırsatlarından faydalanabilecek; kredi, teşvik ve hibelerle birer girişimci olarak kendi işletmelerini kurabileceklerdir.

            Yeni kamu yönetimi anlayışı bağlamında; Devletimizin sağladığı her türlü olanağın halkımıza anlatılması ve özellikle gençlerimize geleceklerini şekillendirme noktasındaki fırsatlar hakkında bilgilendirme ve özendirme çalışmalarının yapılması elzemdir. Bu minvalde kamusal halkla ilişkiler araçlarını en iyi biçimde kullanan İletişim Başkanlığımız, halkımızla Devletimiz arasındaki her türlü bilgi eksikliğini önlemeye çalışmakta ve özellikle gençlerimizle iki yönlü simetrik ilişkiler kurarak karşılıklı bir anlayış geliştirmektedir.

Bu kapsamda Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği ile gençlerimizin geleceklerini Türkiye’de kurmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu anlamda gençlerimizin her daim arkalarında olan Devletimizin gücünü hissetmeleri ve potansiyellerini gerçekleştirme noktasında emin adımlar atmaları sağlanmaktadır. Böylece gençlerimiz hem birer birey olarak güçlenecek hem de ülkemize değer katacaklardır.

Ülkemizin çeşitli illerinde düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nde, pek çok kamu kurum ve kuruluşu açtığı stantlar ve bu stantlarda görevlendirdiği uzman kamu personeliyle gençlerimize hangi destekleri sunduğunu açıklamaktadır. Bu etkinlikle gençlerimiz tarafından ulaşılması güç görünen kurumların onlara tüm imkânlarıyla yalnızca bir adım uzakta olduğu kanıtlanmış,  Ülkemizi ve tüm dünyayı sosyal açıdan etkileyen ve insanları birbirinden uzaklaştıran COVID-19 pandemisi sonrası gençlerimizin tekrar sosyal hayata adapte olabilmesi ve gelecek planlarını kurma noktasında motivasyon kazanmaları sağlanmıştır.  Özellikle yoğun bir çalışma temposunda olan lise ve üniversite öğrencilerimizin bir nebze rahatlamalarını ve güzel vakit geçirmelerini sağlayacak bilgi yarışmaları, robot gösterileri gibi birçok keyifli sosyal ve kültürel aktiviteler de etkinliğimiz bünyesinde gerçekleştirilecektir.

15-16 Şubat 2024 tarihlerinde İlimiz Ahmet Tevfik Ozan Kongre ve Fuar merkezinde gerçekleştirilecek olan ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ etkinliğine tüm gençlerimiz başta olmak üzere halkımız  davetlidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Elazığ HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve elazigbulten.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.