ELYSIUM
Ersin Çelik
Köşe Yazarı
Ersin Çelik
 

Şerifoğulları aylar sonrada olsa gerekeni yaptı

5 Ağustos 2021 tarihinde 42 adet araç filosu haberimizde belediye çalışanlarının, belediyenin kiralık araçlarını şahsi olarak iş dışında kullandığını yazmıştık.  Paylaştığımız haber; Başkan Şerifoğulları seçim öncesi beyanlarında "kesinikle kiralık araç olmayacak" dedi ve bünyesine 35 tane ford marka araç katarak dediğini yaptı. Buraya kadar çok güzel ancak, bakıyorum belediyede ihaleye çıkan her iş için 3 adet veya 2 adet araç yüklenici firmadan talep ediliyor. Şimdi soruyorum neye göre ne için koyuluyor bu şart?  Evet kontroller için ihityaç olabilir fakat sadece Yapı Kontrol Müdürü mütehaitlerden ihale yolu ile talep edilen araç sayısı 42. Bu araçlar nerelerde, kimler tarafından kullanılıyor? Amacın dışında kullanılmıyorsa bu 42 araç nerede ? Farz edelim Yapı kontrolün ihaleye çıkmış yapım aşamasında 10 adet faaliyet var. 42 araç, her faaliyet alanına 4 araç olarak mı çıkıyor? Bu araçlar akşamları herkesin kapısının önünde mi ? Eğer öyle ise birileri buna neden dur demiyor. Edinilen bilgiye göre, 42 aracın 2 tanesi Kent Meydanı Projesi kapsamında yükleniciden talep edilen son model 2 araç özel kalemin emrine verilmiştir.  Araçlardan birini bizzat Özel Kalem müdürü kullanıyor. Dİğer aracın kimin kullandığı henüz bilinmiyor. Elazığ Belediyesi müdürlükleri iddia ediyorum ki her ihalede araç talebinde bulunuyor sadece yapı kontrole bağlamamak lazım. Hepsinde araçlarla ilgili aynı durum var iddia ediyorum. Sayın Belediye Başkanımıza sesleniyorum 'tedbil-i mekanda' ferahlık vardır, bunları yapan arkdaşların acilen ferahlığa kavuşmaları gerektiğini düşünüyorum. ŞERİFOĞULLARI GEÇTE OLSA GEREKENİ YAPTI Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları aylar sonrada olsa gerekeni yapmaya başlamış ve belediyenin kiralık araçlarını, belediye çalışanlarının şahsi kullanımına son vererek sadece mesai saatleri içerisinde kullanımına ve mesai saati bitiminde araçlar belediyeye ait otoparkta olmasına karar vermiş.
Ekleme Tarihi: 11 Ekim 2021 - Pazartesi

Şerifoğulları aylar sonrada olsa gerekeni yaptı

5 Ağustos 2021 tarihinde 42 adet araç filosu haberimizde belediye çalışanlarının, belediyenin kiralık araçlarını şahsi olarak iş dışında kullandığını yazmıştık. 

Paylaştığımız haber;

Başkan Şerifoğulları seçim öncesi beyanlarında "kesinikle kiralık araç olmayacak" dedi ve bünyesine 35 tane ford marka araç katarak dediğini yaptı.

Buraya kadar çok güzel ancak, bakıyorum belediyede ihaleye çıkan her iş için 3 adet veya 2 adet araç yüklenici firmadan talep ediliyor. Şimdi soruyorum neye göre ne için koyuluyor bu şart? 

Evet kontroller için ihityaç olabilir fakat sadece Yapı Kontrol Müdürü mütehaitlerden ihale yolu ile talep edilen araç sayısı 42. Bu araçlar nerelerde, kimler tarafından kullanılıyor?

Amacın dışında kullanılmıyorsa bu 42 araç nerede ?

Farz edelim Yapı kontrolün ihaleye çıkmış yapım aşamasında 10 adet faaliyet var. 42 araç, her faaliyet alanına 4 araç olarak mı çıkıyor?

Bu araçlar akşamları herkesin kapısının önünde mi ? Eğer öyle ise birileri buna neden dur demiyor.

Edinilen bilgiye göre, 42 aracın 2 tanesi Kent Meydanı Projesi kapsamında yükleniciden talep edilen son model 2 araç özel kalemin emrine verilmiştir. 

Araçlardan birini bizzat Özel Kalem müdürü kullanıyor. Dİğer aracın kimin kullandığı henüz bilinmiyor.

Elazığ Belediyesi müdürlükleri iddia ediyorum ki her ihalede araç talebinde bulunuyor sadece yapı kontrole bağlamamak lazım. Hepsinde araçlarla ilgili aynı durum var iddia ediyorum.

Sayın Belediye Başkanımıza sesleniyorum 'tedbil-i mekanda' ferahlık vardır, bunları yapan arkdaşların acilen ferahlığa kavuşmaları gerektiğini düşünüyorum.

ŞERİFOĞULLARI GEÇTE OLSA GEREKENİ YAPTI

Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları aylar sonrada olsa gerekeni yapmaya başlamış ve belediyenin kiralık araçlarını, belediye çalışanlarının şahsi kullanımına son vererek sadece mesai saatleri içerisinde kullanımına ve mesai saati bitiminde araçlar belediyeye ait otoparkta olmasına karar vermiş.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve elazigbulten.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.